Anasayfa  - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve Güvenliği WEB SONUÇ Gebze Sağlık Personeli   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiHIZLI TEKLİF AL Gebze Sağlık Personeli   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiİŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÜRE HESAPLAMA Gebze Sağlık Personeli   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiİŞYERİ HEKİMİ SÜRE HESAPLAMA Gebze Sağlık Personeli   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiDİĞER SAĞLIK PERSONELİ SÜRE HESAPLAMA
Özel Akademi OSGB

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Diğer Sağlık Personeli

Diğer Sağlık Personeli

Hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler, bakanlık tarafından belgelendirilerek işyeri hemşireliği görevini yapabilen kişilerdir. İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerinin önemli bir hissedarı olan Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşiresi) bir işyerinde çalışan personellerin sağlık standartlarının yükseltilmesi noktasında kritik bir rol oynamaktadır. 6331 sayılı kanun kapsamında Diğer Sağlık Personelinin tanımı yapılarak görev, yetki ve sorumluluklarının sınırı çizilmiş Diğer Sağlık Personeli eğitiminin detayları netleştirilmiştir.

Bakanlık tarafından yetki alabilmek ve Diğer Sağlık Personeli olarak görev yapabilmek için 90 saatlik eğitim programına katılmak, sonrasında bakanlık tarafından ÖSYM’ye yaptırılan sınavdan en az 60 puan alınması gerekmektedir. Belirlenmiş eğitim sisteminde öncelikle uzaktan eğitim süreci daha sonrasında örgün eğitim süreci tamamlanmalıdır. Eğitimin tüm bölümlerine eksiksiz olarak katılmak zorundadır.

Aldığı Diğer Sağlık Personeli belgesi ile OSGB’ler bünyesinde, çok tehlikeli sınıfta yer alan firmalarda görev alabilir. Her birey, kendi sağlığının güvence altına alındığı bir firmada çalışmak ister. Bu istek doğrultusunda, işyerinin kanuni yükümlülüklerini yerine getirmiş olmasının yanı sıra, personellerinin kuruma olan bağlılığını, mutluluğunu ve verimliliğini arttırarak olumlu gelişmeleri de beraberinde getirir.

Bir kurumda çalışanların, sağlık ve iş güvenliklerinin koruma altına alınmış olması, personel sirkülasyonunun aza indirgenmesi, var olan personelin elde tutulması ve verimliliklerinin yükseltilmesi noktasında olumlu yönde katkı sağlamakla beraber, sağlık problemleri nedeniyle yaşanabilecek iş gücü kaybını da en aza indirgemektedir.

İş sağlığı ve güvenliği standartlarını en kaliteli düzeye çıkartmak isteyen firmalar, bünyelerinde diğer sağlık personeli barındırmalıdır. OSGB kurumumuz, firmalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylı belgesi bulunan diğer sağlık personeli yönlendirme yetkisine sahip bir kuruluştur. Kurumunuzda ihtiyaç duyduğunuz diğer sağlık personeline OSGB firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz!