Anasayfa  - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve Güvenliği WEB SONUÇ Gebze Mobil Sağlık Taramaları   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiHIZLI TEKLİF AL Gebze Mobil Sağlık Taramaları   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiİŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÜRE HESAPLAMA Gebze Mobil Sağlık Taramaları   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiİŞYERİ HEKİMİ SÜRE HESAPLAMA Gebze Mobil Sağlık Taramaları   - Özel Akademi OSGB - Gebze OSGB - İş Sağlığı ve GüvenliğiDİĞER SAĞLIK PERSONELİ SÜRE HESAPLAMA
Özel Akademi OSGB

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Mobil Sağlık Taramaları

Mobil Sağlık Taramaları

Firmalarda faaliyetlerine devam eden işçilerin, periyodik muayenelerinin yapılmasına imkan sağlayacak tahlil ve tetkiklerin gerçekleştirilmesi amacıyla ayağa götürülen hizmet mobil sağlık hizmetleri adını alır. Hizmetlerin seri bir şekilde gerçekleşmesi ve iş gücü kaybının en aza indirgenmesini amaçlayan mobil sağlık hizmetleri anlayışına firmalar da uyum sağlamaktadır.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından onaylı Mobil sağlık aracımız ve tam donanımlı sağlık ekibimiz ile personellerinizin periyodik sağlık tahlil/tetkik ve kontrollerini firmanız sınırları içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda çalışanlarınıza tetkik olarak akciğer grafiği, işitme ve solunum testleri, portör muayenesi, göz muayeneleri, aşı ve laboratuar tetkikleri hizmetlerini vermekteyiz.

Yapılan tetkik ve tahliller en kısa sürede uzman doktorlar tarafından kontrol edilip, raporları belli bir düzende dosyalayıp tarafınıza teslim etmekteyiz. Mobil sağlık hizmeti işçilerin sağlık taramalarının ve işyeri kontrollerinin daha düzenli bir şekilde ilerlemesini sağladığı ve işi engellemediği için tercih edilebilecek en iyi çalışma şeklidir.
İşyerlerine yapılan denetimlerde sağlık kontrollerine giren personeller detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu sebeple mobil olsun ya da olmasın sağlık taramalarının ve muayenelerin ihmal edilmemesi oldukça önem arz etmektedir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde iş güvenliği ve işyeri hekimliği alanında mühim bir yer kaplayan mobil sağlık hizmetleri,  işverenin ve işyeri hekiminin yükümlülükleri arasında her işveren-çalışan-isg uzmanı-işyeri hekimi dörtlüsünün kesinlikle takip etmesi gereken konular arasındadır.

Mobil Sağlık Hizmeti Nedir?
İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde önemli olan bir diğer  konu da mobil sağlık hizmetleri nedir, kimler yapma yetkisine sahiptir konusudur. Mobil kullanıma uygun hale getirilmiş araçlarla kurumları ziyaret edip, yönetmeliklerde bahsi geçen tetkik ve tahlillerin çalışma ortamında yapılması ve araştırılmasına mobil sağlık hizmeti denmektedir.

Mobil sağlık hizmetinde mobil araçta yapılması mümkün olan laboratuar tetkikleri ve fizyolojik testler yapılır. Mobil araçta yapılması mümkün olmayan veya daha geniş incelemeye ihtiyaç duyulan tetkikler ise bir sağlık kurumunda yaptırılır ve sonuçlar sağlık kurumu tarafından işyerine bildirilir.

Sunulan mobil sağlık hizmetleri kapsamında hizmet sonrası sağlık durumunda problem gözlenen personellerin hızlıca tedaviye başlanması sağlanırken, işveren tarafından da istirahatli olmasına aracılık yapılmaktadır.Çalışan sağlığı, iş sağlığı için en önemli şeylerden biridir.

Bu hizmetler sonucunda işyerinde çalışmak için lazım olan kan grubu, koruyucu aşı, göz muayenesi,EKG, idrarda fenol, kanda kurşun, tam kan sayımı, tam idrar tetkiki, portör muayenesi, solunum fonksiyon testi, odyometre testi, akciğer grafiği ve ağır ve tehlikeli işlerde çalışacaklar için EK-2 formu düzenlenmektedir. Tetkikler üzerinden sıkıntı yaşanılan durumlarda hızlı bir şekilde işyeri ile iletişime geçilerek, sağlık açısından problem yaratabilecek etkenlerin ortadan kaldırılması, personellerin tedavisine başlanması ve iş sağlığının güvenlik altına alınması gerekir.